Gólová debutantka sľubuje muffiny, kapitánku Tigríc teší splnený cieľ

Vo svojej nováčikovskej sezóne víťazili iba proti Ice Dream Košice, v tej aktuálnej už za seba dostali aj ďalšie východoslovenské rivalky zo Spišskej Novej Vsi. Michalovské „tigrice“ krok po kroku napredujú a ich najbližším cieľom bude zaskočiť vo štvrťfinále druhý tím západnej skupiny – ŽHKm Zvolen.

Vo svojom predposlednom zápase základnej časti sa Zemplínčanky predstavili v Čani. Po vyrovnanej prvej tretine potvrdili rolu papierových favoritiek a víťazstvo 10:5 ich v tabuľke posunulo o dva body pred Osy zo Spiša.

„Rozbiehali sme sa ťažšie, ale potom sme sa do toho dostali. Problémy nám robiť ťažší ľad, na ktorom sa zastavoval puk. Ony sú na to predsa len zvyknuté, ale postupne sme našli svoj rytmus,“ zhodnotila duel na ľade Ice Dream kapitánka Sylvia Maťašová, ktorá prispela k vysokému víťazstvu 4 gólmi a 2 asistenciami. Stala sa tak štvrtou hráčkou so štyrmi gólmi v aktuálnej sezóne (okrem nej to dokázali Prešovčanka Ema Lacková a Slovanistky Barbara Sibertová a Emma Plankenauerová). „Päť nedala žiadna? Och, tak to som sa mohla posnažiť viac,“ pousmiala sa v súvislosti nevyužitou šancou na dosiahnutie rekordného streleckého výkonu sezóny.

Pre Maťašovú išlo o šiesty hetrik kariéry. Doposiaľ posledný zaznamenala 9. októbra 2021 ešte v drese prešovskej Šarišanky. Štyri góly strelila aj proti poľskému Nowemu Targu v sezóne 2016-17 a v rovnakom ročníku zažila aj svoj rekordný duel proti Ice Dream (5+3). Osem bodov v jednom zápase dosiahla aj v roku 2020 proti Martinu (3+5).

„Je to taká otrepaná fráza, ale naozaj nie je podstatné, kto tie góly dá. Hlavné je, že sme vyhrali a v tabuľke sme sa dostali pred Spišskú Novú Ves. To bol náš cieľ pre základnú časť a som rada, že sme to splnili. Tým pádom  nemusíme cestovať do Bratislavy, ale len do Zvolena. Bude to lacnejšie i pohodlnejšie,“ spokojne si odfúkla najproduktívnejšia hráčka Michaloviec, ktorá uzavrela základnú časť s bilanciou 9 gólov a 7 asistencií v 7 zápasoch.

Dvadsaťtriročná krídelníčka už stihla počas deviatich sezón v našej ženskej extralige nastrieľať 128 gólov a nahromadiť 226 bodov. Hoci je sama stále mladá, v tíme Tigríc je nositeľkou hlavných skúseností a tie sa snaží odovzdávať množstvu spoluhráčok v tínedžerskom veku. Napríklad brankárka Jasmín Rebeka Maďarčíková má stále iba trinásť rokov.

„Je mladučká a chytá iba dva roky. Nie je pre ňu jednoduché byť hneď v prvej extraligovej sezóne jednotkou, ale druhú ani nemáme. Snažíme sa jej preto pomáhať a zvláda to veľmi dobre,“ pochválila mladučkú spoluhráčku z bránky michalovská kapitánka. Radosť jej v nedeľu urobila aj 15-roční krídelníčka Marianna Puchľáková, ktorá pomohla k víťazstvu tromi bodmi a odohrala tak svoj doposiaľ najlepší zápas kariéry.

„Každý taký moment poteší a prináša radosť do šatne. Uvidíme, či popritom zanikne požiadavka na moje pečenie koláčov za hetrik. Mohlo by sa to presunúť na ňu, ale uvidíme...,“ poznamenala s úsmevom Maťašová. Ako správna kapitánka bola po Puchľákovej prvom góle kariéry vypýtať od rozhodcov pamätný puk.

„Určite si ho vystavím na pamiatku a za odmenu dievčatám niečo pripravím. Niečo už napiecť viem a babám donesiem muffiny. Ja sama sa už pritom teším na Mikuláša a množstvo sladkostí. To je moje,“ usmievala sa Marianna, ktorá strelila prvý gól kariéry vo svojom 29 extraligovom štarte. K doterajším štyrom asistenciám z predošlej sezóne pridala v Čani rovno tri body.

„Pre mňa to bol naozaj výborný zápas. Nečakala som, že strelím prvý gól kariéry a napokon bol v podstate veľmi ľahký. Ja som ho príliš nevidela, no zrazu na mňa naskákali spoluhráčky a všetky ma tľapkali po prilbe,“ popísala s úsmevom dôležitý kariérny moment Puchľáková, ktorá sa venuje hokeju šesť rokov. „Hokej hrala najprv sestra a potom mi rodičia povedali, aby som to skúsila i ja. Celkom sa mi to zapáčilo a v Michalovciach máme dobrú partiu. Baví ma vyhrávať a verím, že v tejto sezóne ešte zdoláme aj iné tímy ako Spišská Nová Ves a Čaňa. Určite si trúfame aj na Zvolen.“

Zbrane pred štvrťfinálovou sériou proti súperkám spod Pustého hradu rozhodne neskladá ani Sylvia Maťašová.

„Jednoznačným cieľom bude poraziť Zvolen a ísť ďalej,“ velí odhodlaná kapitánka. Potrebné sebavedomie dodala michalovskému tímu vydarená základná časť, v ktorej ešte čaká Zemplínčanky domáci duel proti favorizovanému Popradu. Už teraz je však jasné, že obsadia tretiu pozíciu päťčlennej tabuľky.

„Musíme byť spokojné a mrzí nás jedine prehra po predĺžení v Spišskej Novej Vsi. Tam sme to mohli vyhrať, pretože sme polovicu zápasu viedli. Vyzeralo by to ešte o kúsok lepšie,“ uzavrela kapitánka S. Maťašová.

SZĽH